axis
Laboratoř AXIS-CZ Hradec Králové, s.r.o.
 


Laboratoř


AXIS-CZ Hradec Králové s.r.o. je soukromé zdravotnické zařízení – laboratoř klinické biochemie a hematologie. Jako samostatné pracoviště existuje od května 1998. Poskytuje kompletní služby v oblasti laboratorní medicíny, a to základní i speciální biochemická a hematologická vyšetření pro praktické i odborné lékaře v regionu Hradce Králové.

Laboratoř se nachází na křižovatce Benešovy třídy a Masarykovy ulice v suterénu Polikliniky III. Přímo před budovou je parkoviště pro osobní automobily. Je přístupná i pro imobilní pacienty, má zajištěn bezbariérový přistup z hlavního vchodu polikliniky a výtah. V blízkosti polikliniky jsou stanice MHD (stanice "Benešova" a "Masarykova", linky 9, 18, 25, 27).

axis - cz hradec králové - umístění

Je vybavena moderní automatizovanou přístrojovou technikou, která ve spojení se standardními operačními postupy a používáním kvalitních souprav zajišťuje vysokou kvalitu laboratorních vyšetření. V laboratoři je zaveden účinný systém interní kontroly kvality. Laboratoř se pravidelně zúčastňuje systému externí kontroly kvality (SEKK).

Laboratoř je rozčleněna na dvě hlavní oddělení – oddělení biochemie a hematologie.
V rámci hematologie máme dva úseky. Úsek morfologie je vybaven automatickým analyzátorem pro stanovení krevního obrazu s pětipopulačním diferenciálním počtem leukocytů. Diferenciální počet leukocytů stanovujeme mikroskopicky.
Vyšetření na úseku hemokoagulací jsou prováděna na poloautomatickém analyzátoru. Pro základní biochemická vyšetření, imunochemická vyšetření a pro chemické stanovení močí používáme speciální analyzátory. Močový sediment vyšetřujeme mikroskopicky.
Laboratoř disponuje kvalitním přístrojovým vybavením. Téměř veškerá technika je v laboratoři napojena on-line na laboratorní informační systém.

olympus

V laboratoři pracují 4 VŠ bioanalytici, 4 zdravotní laborantky a dvě odběrové sestry. Laboratoř má dva odborné garanty a lékaře biochemika.
Laboratoř zvyšuje odbornou úroveň všech svých pracovníků.